Bel Ağrısına Ne İyi Gelir?

Bel ağrısı, birçok insanda görülen ciddi bir problemdir. Bir çoğu kendiliğinden geçebildiği gibi; bazıları için ameliyat, ilaç tedavisi, krem, masaj gibi yöntemler ile çözülebilir.

Neredeyse her 10 kişiden 8’inde görülen ve birçok sebebi olan bel ağrısı, birçok kişinin korkulu rüyası olmaya devam ediyor. Bel ağrısına henüz başlangıçta engel olmak çok yüksek ihtimalle mümkün olsa da, birçoğumuz bel ağrısı yaşamadan önce bu önlemleri almayı ihmal ediyoruz. Fakat yine de, bel ağrısını hafifletmek ve bel ağrısını geçirmek için yapılacak birçok yöntem bulunuyor ve bu yöntemlerin her biri bel ağrısı problemi yaşayanlar için oldukça önem taşıyor. Peki, bel ağrısı nasıl geçirilir ve bel ağrısına ne iyi gelir?

Bel ağrısını azaltmak ya da bel ağrısına tamamen engel olmak için yapılması gereken birden çok seçenek bulunuyor: Bunların arasındaki en basit seçenekler şunlar;

  • Vücudunuzu zorlamadan yapılacak olan kısa yürüyüşler
  • Yüzmek
  • Bisiklet sürmek
  • Esneme hareketleri yapmak

Eğer bu basit seçenekleri uyguladığınızda bel ağrısı geçmiyor ise yeni yöntemlere başvurmanız gerekebilir: Oturduğunuz sandalyeye belinizi destekleyen özel yastıklar koyabilir, uzun süre aynı yerde ve aynı pozisyonda oturmaktan kaçınarak kısa aralıklarla ayağa kalkabilir ya da uzanabilirsiniz. Ayrıca bel ağrısının başladığı yere birkaç dakikalık soğuk kompres uygulayarak da ağrının azaltılması mümkün olabilmektedir.

Bel ağrısını geçiren medikal malzeme ise korse olabilmektedir. Bel ağrılarınıza iyi gelebilecek her şeyi  Ulus  Medikal ‘i arayarak öğrenebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir